ZŠ DOLNÍ PODLUŽÍ

Základní škola Dolní Podluží

Základní škola v Dolním Podluží je spádová škola pro tři obce: Dolní Podluží, Horní Podluží a Jiřetín pod Jedlovou. Nachází se v krásné přírodě Lužických hor.

Škola má moderní vybavení, nový nábytek ve třídách, lavice a židle, snažíme se o vkusnou výmalbu i výzdobu. Díky projektu „EU peníze školám“ jsou ve všech učebnách interaktivní tabule. Máme i poměrně novou počítačovou učebnu.

Nabízíme bohatou zájmovou činnost, žáci mohou navštěvovat kolem 20 kroužků.

Školu navštěvuje v současnosti 198 žáků. Budova I. stupně právě prošla rekonstrukcí, v rámci projektu Zelená úsporám byla vyměněna okna, budova byla zateplena a škola dostala novou fasádu.

Budova II. stupně má po prázdninách nově vymalovaný vestibul a chodby, všechny vnitřní dveře dostaly nový nátěr, průběžně se obnobuje výmalba ve třídách.

Pedagogický sbor se skládá ze 75 % z kvalifikovaných učitelů, zbývající si vzdělání doplňují. Snažíme se o příjemné prostředí pro žáky, o individuální přístup k nim.

V letošním školním roce jsme zapojeni do projektu OP VK Podpora vzdělanosti, v rámci kterého probíhají Čtenářské dílny, uskuteční se 2 zahraniční jazykově-vzdělávací pobyty pro žáky. O prázdninách také proběhly dva zahraniční jazykové kurzy pro učitele.

Více o školeVíce o škole

Akce školy

Blížící se akce

Momentálně není naplánována žádná akce :-(

Proběhlé akce

«Srpen 2022»
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Další akce

Aktuality

Další aktuality

Podporujeme

Formativní hodnocení

Projekt reaguje na problém současného hodnocení výkonu žáků v ZŠ Středočeského, Libereckého a Ústeckého kraje, kde Žadatel Služby a školení MB (dále i SŠMB) působí a zná cílovou skupinu (CS) pedagogů. Projekt s využitím analýzy současného stavu formativního hodnocení v uvedených regionech bude využívat poznatky k podpoře učení v souvislostech, zda se žák učí, jak přemýšlí, čemu nerozumí a jak učení ovlivňuje jeho poznání. Pro toto zjištění bude potřeba naučit učitele, aby rozuměl cílům učení.

Podporují nás